Gizela Oňová    Gizela Oňová sa narodila v decembri 1948 v rodine vášnivého hudobníka - amatéra Silvestra Orbána. Za doprovodu jeho harmoniky absolvovala svoje prvé vystúpenia a spevácke súťaže, kde získala mnohé ocenenia.

   Hneď po skončení strednej školy nastúpila ako profesionálna speváčka a to v oboch sférach - koncertnej aj komerčnej. Počas celej speváckej kariéry sa snažila túto kombináciu aj zachovať. Každá z týchto sfér jej totiž dala veľa: Koncertná “branža” priniesla zaujímavú, tvorivú prácu, určitý stupeň popularity a v neposlednom rade aj možnosť spoznať aj tie najzapadlejšie kúty našej krásnej krajiny. V komerčnej sfére zase získala veľkú prax (spieva sa tam oveľa viac, ako na koncertoch), rozsiahly repertoár a obrovskú pohotovosť.

   Ešte sa vráťme k umeleckým sféram Gizely Oňovej: Keďže vždy chcela, aby okruh jej poslucháčov bol čo najširší, nikdy sa nezamerala len na jeden konkrétny hudobný žáner - ani na koncertoch, ani v komercii. Spievala (a spieva) všetko: Modernú hudbu, džez, dychovku, evergreeny, kabaretné kuplety, ba aj koledy a iné menšinové žánre. Niektoré, ako napr. džez, alebo evergreeny, mala z duše rada, ostatné sa naučila mať rada.
Do svojho širokého záberu si pribrala aj muzikály:
Huberta v "Mníškach"Niekoľko rokov pôsobila ako Huberta v muzikáloch "Mníšky" a "Mníšky milionárky" v divadle "Teátro". Po odchode Magdy Pavelekovej z divadla prevzala jej rolu matky predstavenej.

   Samozrejme, každý spevák sa snaží, aby jeho piesne boli vysielané aj v médiách a dostali sa medzi ľudí na rôznych hudobných nosičoch. Aj Gizke Oňovej sa to podarilo, nahrala v Slovenskom rozhlase desiatky trvaliek, vystupovala v desiatkach televíznych programov (napr. Smiem prosiť?.., Repete, Vtipnejší vyhráva, atď.) a jej piesne vyšli aj na viacerých MG a CD.

  ● Televízne programy

V programe "Teleráno" vystupuje Gizka okrem spevu aj v roli kuchárky, pričom sa delí s divákmi o svoje rokmi získané skúsenosti s varením.

   Ako dlhoročná aktívna speváčka sa vyjadruje k umeleckým témam aj v programe Adely Banášovej "Chart show".

Hýbsa Slovensko   Gizka sa stala ambasádorkou populárnej relácie
TV Markíza "Hýbsa, Slovensko", ktorou motivuje našu mládež
ale aj staršie ročníky k zdravšiemu využívaniu voľného času.
  ● Aktuality

Komédia Klimaktérium    Gizka sa vracia na divadelné dosky (júl 2018).
Režisér Svätozár Sprušanský ju angažoval do komédie
poľskej autorky Elżbiety Jodłowskej s názvom "Klimaktérium".
Podrobnosti nájdete na stránke Divadla komédie.


   Gizela Oňová má ešte mnoho umeleckých plánov, takže jej poprajme veľa zdravia a šťastia, aby ich mohla zrealizovať...